Proč investovat do FVE elektrárny? Vyplatí se to vůbec?

Důvodů je spousta. Úspora, ekologie, částečná soběstačnost, prestiž… Zkusme aspoň přiblížit hlavní body.

ANO – Fotovoltaická elektrárna šetří peníze. Návratnost investice se pohybuje zhruba do 8 let (ten faktor může se měnit dle velikosti spotřeby a velikosti FVE a zda využijete dotaci). Že je to málo? Není – znamená to, že 100 % investovaných peněz
máte zpět, a šetříte každým dalším rokem. Znáte nějaký jiný produkt, který Vám zajistí 100% navratnost investice v této době?

ANO – Fotovoltaická elektrárna (ideálně s bateriovým úložištěm) Vám dává větší jistotu. Bohužel, realita je taková že spotřeba energií roste a hlavně i jejich cena. Díky fotovoltaice, bude nárazové zdražení výrazně menším otřesem pro Váš rozpočet.

ANO – Fotovoltaika je ekologická. S každou kWh, kterou vyrobí Vaše elektrárna ušetříte přírodě 0,932 kg CO2 v atmosféře. Dále nevěřte internetovým nesmyslům, že panely nelze recyklovat. Jsou složeny převážně z přírodních materiálů, tedy křemík, hliník, tvrzené sklo. Navíc, recyklační poplatek je již zahrnut v ceně instalace.

Nic o tom nevím, dává to vůbec smysl?

Dává! Je to investice na několik generací, a protože nikdo z nás neví jistě co může přijít zítra, zabezpečte tím sebe a svou rodinu. Pokud bude dlouhodobý výpadek energií tak vy každý den můžete fungovat ze slunce a v noci z baterie! A co týče otázek, nemějte strach, náš obchodní zástupce, či zákaznická linka Vám je k dispozici.

Mám nárok na dotace?

V 99% případů ano, rádi odpovíme na Vaše dotazy a provedeme vás celým procesem. Více se dočtete na kartě Dotace.

Jak mám získat nabídku?

Kontaktujte nás přes kontaktní formulář. Zavoláme Vám a dohodneme termín osobní schůzky, kde to s Vámi náš zástupce projde.

Co když na to nemám finance?

S financováním rádi pomůžeme. Je důležité zmínit, že FVE nejen zvedá hodnotu nemovitosti, ale také to, že některé banky na dnešní poptávku reagují zvýhodněnými finančními produkty na podporu OZE. Položte si otázku, máte na to, zůstat ze 100% závislými na dodavateli energií, který opět zvyšuje ceny o desítky %?

Nebude lepší počkat, bude to levnější?

Situace na trhu je taková, že veškeré produkty a služby cenově rostou, ať už jsou to drahé pohonné hmoty, energie na výrobu, ale i cena lidských zdrojů. S tím, jakou máme dnes inflaci, je téměř jasné, že v dohledné době to ani jinak nebude, ba spíše naopak. Aneb jak se říká, „levněji už bylo“.

Pokud jste tady nenašli odpověď, kterou hledáte, obraťte se na nás,
vše Vám s úsměvem doplníme.